Sandvedparken er byens grønne lunge om man kan si det sånn. Det er jo mange grøntområder i Sandnes, men denne parken er vel den som nærmest kan kalles en bypark. Den har Storånå som strekker seg fra Stokkelandsvannet på Ganddal (en av bydelene) og renner ut i sjøen nede i Vågen i Sandnes.
Jeg har ikke gått her så mye, siden jeg må ha bil for å komme meg dit og orke å gå der. Og etter bommene kom, så har jeg i alle fall ikke orket. Men det går å kjøre rundt, og begynne på parken fra Ganddalsiden, så det skal jeg gjøre neste gang.
Det er mange soner i parken, og heldigvis klarte vi å få en litt fredelig opplevelse også, til tross for NorhManChallenge som pågikk mens vi var der. Her er i denne sonen er det noe som kalles rensepark. Det var denne som var målet mitt med turen. Det er idyllisk her, til tross for motorveien som ligger like ovenfor.
Jeg har sansen for paviljonger, og her er det en liten og fin paviljong som det går å sitte inni
Men vi valgte ikke denne plassen denne gangen, da det var bedre å sitte ute i solen når temperaturen er litt sånn vinterlig for øyeblikket
Det er også flere småbroer over elvesystemet som er laget til.
Istedet for paviljongen valgte vi å gå over en av broene for å lete opp en plass vi kunne slå oss ned en liten stund.
Vakkert og vårlig beplantet også. Det er ikke alltid så mye som skal til ♥
Og med oss to turtelduene, så blir vel bildet komplett
Et av formålene med akkurat denne turen var å besøke den nyåpnede Parkkaféen. Der kjøpte vi med oss noe søtt og godt som vi spiste på den plassen som var mest perfekt akkurat denne dagen
Det handler jo om de små gleder, ikke sant? Selv om disse solbollene her var nokså store
#park #idyll #sandvedparken #sandnes #glede #kos
Tusen takk for ennå en kjempe kos tur
Du skriver så godt å det er jo som å oppleve det på nytt igjennom dine ord å bilder 




Så er det kjempe kos å lese bloggen din
Å jeg er utrolig heldig som er din
Goe klemmer til deg fineste
Vi er heldige som har hverandre vi to turtelduene ♥
Kjekt at du synes om bloggen min, og at du vil være med i den du også ♥
God klem til deg også beste du ♥
Nydelige bilder og ord Eva. Flott sted dere kan benytte dere av… Men bom suger…
Tusen takk
Ja, bom suger. Jeg fatter ikke hvorfor man skal hemmes til ikke å bruke byen sin og alt det fine man har.
Så fine bilder og tekst! <3
Tusen takk ♥
herlige bilder,denne parken bruker vi å gå i når vi besøker min søster,så her var jeg på kjent område hi hi
Tusen takk
Ja, mener du har fortalt en gang at du har gått der. Er vel den mest kjente parken i Sandnes 